Nasi wychowawcy wzięli udział w V edycji projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”.
Szkolenie brzmiało ,,Gramy w warcaby, uczymy myślenia”.
Celem projektu było zwiększenie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, rozwijanie koncentracji uwagi i wyobraźni, zrozumienia swoich działań i ich konsekwencji oraz wsparcie rozwoju społeczno – emocjonalnego uczniów oraz dostarczenie pedagogom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy.
Instruktorem gry w warcaby był Pan Damian Reszka – czterokrotny mistrz Polski w warcabach stupolowych. Uczył nas podstaw warcabowej taktyki, budowania pozycji, podstaw strategii i wielu sztuczek sprzyjających pokonaniu przeciwnika.
Warto podkreślić, że gra w warcaby może pełnić wiele funkcji rozwojowych, edukacyjnych
i rekreacyjnych, a także może wspierać zaawansowane procesy decyzyjne w najważniejszych społecznie sferach.

Link do galerii Warcaby w szkole